Сюжетно-рольова гра фізкультурне заняття. «Формування рухової активності дошкільнят через сюжетні фізкультурні заняття

Тема: «У гості до Зайчика»

Цілі: вправляти у ходьбі та бігу між предметів, з високим підніманням коліна, переступанням через предмет; вчити дітей слухати музику та чітко виконувати під неї вправи; вчити легко стрибати на двох ногах, ходити по похилій дошці зберігаючи рівновагу; підлазити під дугу.

Обладнання: ялинки, снігові грудочки, похила дошка, дуги, стійки зі шнуром, морква на мотузочки, маска вовка, зайців.

Сюрпризний момент: зайчик (дитина).

Хід занять:

Діти сьогодні ми вирушимо в ліс, нас у гості запросив Зайчика, чекає він нас не дочекається. Але дорога у нас буде важка, довга. Впораємося ми з вами? Усім потрібно постаратися, щоби потрапити в гості.

Діти йдуть кругами. Потрібно гарна пройти.

Попереду багато перешкод, а ось і перша.

Треба пройти між ялинками, високо піднімати коліно руки на поясі. А ось скільки снігу надуло нам потрібно пройти переступаючи через сніжки, не зачіпаючи їх.

Дзвінить дзвіночок. Це нам дає сигнал Зайчика, що ми на вірному шляху і він квапить нас, тому легко побігли один за одним.

Гарно крокуємо по колу.

Знову дзвеніть дзвіночок і всі легко біжать між ялинок. Біг переходить у ходьбу. Виходить Зайчик в руках тримає кошик зі сніговими грудочками.

Зайка: Доброго дня, діти, чекав я вас чекав і вирішив йти до вас на зустріч.

Дитина починає працювати з іншими дітьми і продовжують ходьбу по колу з перебудовою в 3 колони). Кожна дитина бере по одному камочку.

Зайчик разом з вами хоче підготуватися до дороги, набратися сил і в цьому нам допоможуть вправи, які нам покаже Зайчик.

Комплекс ОРУ

    І.П. стоячи ноги на ширині плечей, підняти руки вгору через сторони і перекласти грудочку в іншу руку, відпустити вниз до ніг. (5 разів)

    І. п. сидячи на підлозі, ноги розставлені убік, руки на поясі. Нахил уперед, покласти грудочку, поставити руки на пояс. (5 разів)

    І. п. стоячи, руки опущені вздовж тулуба, сісти покласти грудочку на підлогу, встати. (4-5 разів)

    І. п. стоячи на колінах руки на поясі. Прокотити грудочку навколо себе. (6 раз)

    І. п. лежачи на спині, руки над головою, перевернутися на живіт і знову на спину. 4 рази.

    Стрибки та ходьба (чергуються) 2 рази.

Щоб потрапити на лісову галявину нам потрібно пройти цією доріжкою, але на ній безліч перешкод, а як треба пройти нам покаже Зайчика. Пройти цією гіркою. Щоб не впасти з неї, потрібно руки поставити в сторони, спину тримаємо прямо. Далі дорогу нам перегородили великі гілки. Нам треба підлізти під них. Руки покласти на коліна, голову пригнути та боком пролізти під дугу.

Ну а тепер потрібно допомогти зайчику дістати моркву. Потрібно встати і легко на шкарпетках підстрибнути та дістати до моркви.

Основні види рухів.

    Прогулянка по похилій дошці. Руки в сторони.

    Підлазіння під дугу боком (правим лівим) не торкаючись руками підлоги.

    Стрибок на шкарпетках вгору.

Хлопці, а тепер давайте разом із Зайчиком пограємося. Усі будемо зайчиками. Надягти дітям на шию малюнок зайця. У цей час звучить гарчання вовка.

Рухлива гра

«Зайці та вовк»

Вовк прийшов на галявину, нам треба сховатися в нірку. Діти підлазять під шнур, натягнутий на стійки. Вовк підходить до заздалегідь підготовленого стільця і ​​вдає, що засинає.

Вихователь каже:

Стриб та скок, стриб та скок,

Зайчики веселяться,

Стриб та скок, стриб та скок,

Нема кого боятися,

Раптом, звідки не візьмись,

З'явився вовк, тікають наші зайчики

У будиночок та мовчок.

Діти підлазять під мотузок і стрибають по всьому залу з останнім словом діти біжать до нірки.

Гра повторюється 2-3 рази.

Відновлення дихання.

Гра малої рухливості.

"Знайди морквину". Хлопці, зайчик просить нас допомогти знайти йому моркву.

А тепер, хлопці, послухаймо звуки зимового лісу. Для цього нам потрібно лягти і заплющити очі і подумати про щось хороше.

Зайчик всім вам дякує хоче вам зробити подарунок, а подарунок цей під нашими ялинками.

Діти спокійно виходять із зали і дякують Зайкові за подорож.

Заняття можуть бути:

  • ігровими;
  • сюжетними;
  • інтегрованими;
  • з елементами спортивних вправ.

Ігрова форма

будується на основі різноманітних рухливих ігор високої та малої інтенсивності, ігрових вправ, спрямованих на навчання, закріплення та вдосконалення основних видів рухів (ходьби, бігу, стрибків, лазіння, метання). Різноманітність рухливих ігор дозволяє підбирати їх з урахуванням пори року, умов проведення, підготовленості вихованців, а також відповідно до поставлених оздоровчих, освітніх та виховних завдань.

У вступній частині ігрового заняття проводяться рухливі ігри малої та середньої інтенсивності з різновидами ходьби та бігу.

У зміст основної частини можна включити ігровий комплекс загальнорозвивальних вправ і 2-3 ігрові завдання з використанням різних видів рухів, якісному освоєнню яких сприяють не тільки рухливі ігри, а й ігрові вправи високої та середньої інтенсивності. Суть ігрових вправ полягає у виконанні конкретних дій («Не наступи на лінію», «Перестрибні через канаву», «Хто далі покине?» та ін.), що дозволяють кожній дитині продемонструвати особисті можливості та здібності, а педагогові здійснити індивідуальний підхід і відповідно , якісніше вирішити освітні завдання заняття. Зниження навантаження у заключній частині забезпечує рухлива гра малої інтенсивності.

Сюжетна форма

охоплює різні види рухів, рухливих ігор, ігрових вправ імітаційного характеру, об'єднаних у цілісний сюжет («Прогулянка до лісу», «У гості до бабусі», «Зайчики на галявині», «Цирк» тощо).

Наприклад, заняття «Колобок» із традиційною тричастковою структурою складається з наступних сюжетних ліній:

- вступна частина: "Ми ліпили колобка" (різновиди ходьби з м'ячем), "Колобок покотився" (біг з м'ячем в руках);

— основна частина: «Весела зарядка з колобком» (комплекс вправ з м'ячем), «Пограй з колобком» (вправи в киданні, прокочуванні м'яча та ін.), «Колобок і собачки» (рухлива гра з м'ячем);

- Заключна частина: "Колобок тікає від лисиці" (рухлива гра малої інтенсивності з м'ячем).

Темою сюжетного заняття може бути обігравання вражень від спостережень за тваринами («Собачки», «Коники», «Лісові звірі» та ін.), явищами природи («Сніжок – мій дружок», «Весняне сонечко», «Зимушка-зима» та ін), а також на предмет пізнання властивостей фізкультурного обладнання («Веселий м'яч», «Чарівний мішечок», «Різнокольорові кільця» та ін.). Дуже подобаються дітям заняття-подорожі («У гості до Ведмедика-квашини», «На галявину ми йдемо», «Літній ліс» та ін.), їх зміст можна нескінченно варіювати шляхом трансформації сюжету та поступового нарощування від заняття до заняття складності та різноманітності рухових завдань.

Наприклад, заняття, інтегроване з освітніми областями «Дитина та природа», «Дитина та суспільство»

починається, зазвичай, з актуалізації пізнавальних уявлень вихованців. Для цього проводиться вступна бесіда з використанням методів опосередкованої наочності: фотографій, картинок, плакатів, пов'язаних із подальшим змістом заняття. На фотографіях діти бачать справжнє забарвлення тварин, птахів, комах та інших., з прикладу ігрових посібників розглядають предмети найближчого оточення і рукотворного світу. Тривалість розмови не перевищує 3-5 хвилин.

Далі, у процесі фізкультурної діяльності на занятті діти закріплюють засвоєні уявлення. Цьому сприяють тематичні рухливі ігри, сюжетні фізичні вправи, які ефективно розвивають рухові вміння і навички вихованців, а й формують соціальний досвід, особистісні якості, виховують пізнавальне і гуманне ставлення до природи з урахуванням включення дитини у різні життєві ігрові ситуації. Завершити заняття можна підсумковою бесідою чи тематичною рухомою грою малої інтенсивності.

Фізкультурні заняття, інтегровані з освітньою областю «Мистецтво» включають раціональне поєднання матеріалу, пов'язаного, наприклад, з музичною та руховою діяльністю: рухливих та музичних ігор, музично-ритмічних рухів, співів, фізичних вправ у всіх частинах заняття. Певна основа музичного твору, з якою пов'язані рухи, викликає узгоджену реакцію дихальної, серцевої, м'язової систем організму дитини, а емоційно-позитивний стан сприяє розвитку психіки, розвиває музично-сенсорні та рухові здібності у малюків.

Слід зазначити, що інтегрована форма є надзвичайно актуальною у роботі з дітьми третього року життя, т.к. як саме у цьому віці увага, пам'ять, уява, мислення та мова розвиваються за умови проведення узагальнень, заснованих на досвіді практичної предметної діяльності та закріплення у слові.

Заняття з елементами спортивних вправ

спрямовані на реалізацію важливого компонента освітньої області «Фізична культура» з навчання дітей катанню на санках та велосипеді, ходьбі на лижах та ковзанню крижаними доріжками. Наявність даного компонента підтверджує пріоритетність та оздоровчу спрямованість фізичних вправ та рухливих ігор на свіжому повітрі, а також необхідність вводити спортивні вправи у зміст фізкультурних занять вже з раннього віку.

Вступна та заключна частини таких занять проводяться за традиційною методикою, а основна частина охоплює елементи спортивних вправ, основні види рухів, рухливі ігри. до структури основної частини заняття можна не включати, а приділити більше часу навчанню та закріпленню елементів спортивних вправ. Ефективність навчання залежить від здатності педагога застосовувати індивідуальні підхід та страховку у процесі навчання вихованців спортивним вправам, від уміння раціонально організувати рухову діяльність на занятті, не знижуючи його моторної щільності.

Розглянуті є найпоширенішими.

Форму проведення конкретного заняття педагог планує на власний розсуд залежно від завдань, місця проведення, матеріально-технічного оснащення, власних професійних умінь.

«У гості до їжака», конспект організованої ігрової сюжетної рухової діяльності з фізкультури для дітей молодшої групи

Шановні колеги, пропоную до Вашої уваги конспект ігрового НОД з фізкультури для дітей молодшої групи (3-4 роки) з масажними м'ячами на тему "У гості до їжака".Вправи з масажними м'ячами допомагають урізноманітнити види діяльності дітей, стимулюють активність мовних центрів, розвивають загальну та дрібну моторику, сприяють зняттю психічної напруги, нервової перевтоми, розвивають окомір, силу, спритність, швидкість реакції дитини.
Цей матеріал буде корисним вихователям молодших груп та інструкторам з фізичної культури.

Конспект організованої ігрової сюжетної рухової діяльності з фізкультури для дітей молодшої групи «У гості до їжака»

Ціль:Формування у дітей інтересу та потреби до систематичних занять фізичними вправами.
Завдання:
Навчальні:вивчати стрибкам на двох ногах через лінію, з обруча в обруч; закріплювати навички ходьби та бігу; вправляти дітей у лазні під дугу рачки, не зачіпаючи її. Навчати дітей рухатися відповідно до характеру музики.
Виховні:Виховувати в дітей віком інтерес до фізичних вправ, сприяти формуванню позитивних емоцій.
Розвиваючі:Розширювати знання дітей про лісових мешканців, розвивати образне мислення під час відгадування загадок; розвивати увагу та спостережливість; вміння орієнтуватися у просторі.
Оздоровчі:Розвивати загальну та дрібну моторику; зміцнювати м'язову та дихальну системи; сприяти профілактиці плоскостопості; розвивати емоційну сферу.
Обладнання:Іграшка їжачок "; потічок" (канат), маска лисиці, 4 плоских обруча (діаметр 25 см), м'яч (діаметр 20 см), масажні м'ячі за кількістю дітей. Музичний супровід.
Хід освітньої діяльності.
Діти під музику входять до зали та будуються в одну шеренгу.

Організаційний момент.
Інструктор:Хлопці відгадайте загадку:
Він колючий, маленький,
На спині несе голки. І тому він колкий.
Діти відповідають.
Інструктор:Певно, це їжачок. До нас сьогодні в гості прийшов їжачок, він запрошує нас на прогулянку в ліс і приніс із собою цілий кошик м'ячиків. М'ячі дуже схожі на нашого гостя, такі ж колючі. Ми гратимемо з ним. Вставайте все у коло. Зараз їжачок кожному з вас дасть м'ячик.
Вступна частина.
Інструктор:Давайте спочатку покажемо їжачку, як ми вміємо красиво ходити.
Ходьба один за одним.


-А тепер покажіть, які ми швидкі та спритні.


Біг, м'яч у правій руці.
-А тепер які ми сильні.
Прогулянка з витягнутими вперед руками.
Інструктор:А тепер які ми спритні та вмілі.
М'ячик ми в долоню візьмемо
І тихенько натиснемо.
Він колючий немов їжачок,
У нього немає тільки ніжок!
Основна частина.
Загальнорозвиваючі вправи з масажними м'ячами.


1. «Великі та маленькі».
І.п.- ноги шириною плечей, руки з м'ячем внизу. В: 1 підняти руки вгору, потягнутися, 2 присісти, покласти м'ячик; 3- взяти до рук; 4 випрямитися. (Повторити 4 рази).
Інструктор:М'ячик - їжачок покатаємо,
Пальчики ми розминаємо.


2. «Колючі їжачки»

І.п. - стоячи, ноги разом, м'яч в обох руках перед собою. В: 1-3 - катати м'яч між долонями, ритмічно згинаючи руки в ліктях, 4 - опустити руки вниз.


3. «Збираємо грибочки для їжачка»
І.п. - стоячи, ноги нарізно, руки з м'ячем витягнуті вперед. нахилитися вперед, взяти м'яч, 7-8 випрямитися, підняти м'яч вгору, (повторити 4 рази)
Інструктор:М'ячі люблять пограти,
Побешкетувати і втекти!


4. «Сховали та показали»
І.п.-сидячи, руки з м'ячем на колінах.В: 1-сховати за спину м'яч,2 - руки витягнути вперед, 3- руки за спину, 4-взяти м'яч, повернутися в і.п. (Повторити 4 рази).
Інструктор:Ви втомилися, хлопці?
Їжачок нам не дасть втомитися,
Хоче з ними подихати!
5. Вправа на дихання "Вушка".
Похитуючи головою вправо-вліво, виконувати сильні вдихи. Плечі залишаються нерухомими, при нахилі голови вуха повинні бути якомога ближче до плечей.
Інструктор:Молодці, хлопці! Їжачку дуже сподобалися ваші вправи з м'ячиками. А зараз разом із їжачком ми вирушаємо на лісову галявину.
Діти під музику «Разом весело крокувати»йдуть по колу, зупиняються перед канатом, покладеним вздовж.
Інструктор:Поки ми йшли, на шляху нам зустрівся струмок. Але їжачок мені по секрету сказав, що він зовсім не знає, як через нього перейти. Давайте його навчимо, як треба правильно перестрибнути через струмок.
Основні рухи.
1. "Струмок".

Стрибки через канат, покладений вздовж за сигналом інструктора (2 рази).
Інструктор:Ось ми і на лісовому узліссі. І знову у нас перешкода на заваді. Давайте покажемо їжачку стежку.
2. "Знайди стежку для їжачка".
Стрибки на 2-х ногах з обруча в обруч, руки на поясі, лазіння під дугу рачки.
Проводиться потоковим способом (2 рази).

Інструктор: Ви втомилися, хлопці? Давайте разом з їжачком подихаємо.
Вправа «Їжачок» на відновлення дихання.
Поворот голови вправо-ліворуч у темпі руху. Одночасно з кожним поворотом робити вдих носом, короткий, галасливий, з напругою м'язів усієї носоглотки. Видих м'який, довільний, через напіввідкриті губи (4-8 разів).
Інструктор:Їжачку дуже сподобалося, як ви подорожували з ним лісом, і тепер він хоче пограти з вами.
Наш їжачок колючий і його ніхто не кривдить, але в лісі живе багато звірів, знаєте яких? (Діти називають лісових звірів).
Звучить пісенька «Маленький їжачок»
Інструктор:Ви пам'ятаєте, кого боїться їжачок?
Відгадайте загадку:
Хвіст пухнастий, шерсть яскрава,
І підступна, і хитра.
Знають звірі всі у лісі
Яскраво-руду... (лисицю).
Педагог показує маску лисиці.
Музична гра «Зайчата та лисичка»
Інструктор:Дізнаєтесь, хто це? Хочете пограти з лисичкою?
Давайте перетворимося на зайчат, пограємо з лисичкою і навчимо їжачка ховатися від неї.
Гра проводиться під музичний супровід.
На лісовій галявині розбіглися зайчики.
Ось які зайчики, зайчики - стрибки!


Заключна частина.
Інструктор:От і настав час попрощатися з нашим лісовим гостем.
Ми сьогодні показали їжачку, як треба займатися з м'ячиками, навчили правильно стрибати через струмок, бігати, лазити і стрибати, і навіть як сховатися від лисички.


Побудова в колону по одному, ходьба за вихователем під музичний супровід. Діти махають рукою та виходять із зали.

Інтегрована форма проведення фізкультурного заняттяорієнтована на комплексне вирішення завдань освітньої галузі «Фізична культура» та інших освітніх галузей навчальної програми дошкільної освіти. Наприклад, заняття, інтегроване з освітніми областями «Дитина та природа», «Дитина та суспільство» починається, як правило, з актуалізації пізнавальних уявлень вихованців. Для цього проводиться вступна бесіда з використанням методів опосередкованої наочності: фотографій, картинок, плакатів, пов'язаних з подальшим змістом заняття. На фотографіях діти бачать справжнє забарвлення тварин, птахів, комах та інших., з прикладу ігрових посібників розглядають предмети найближчого оточення і рукотворного світу. Тривалість розмови не перевищує 3-5 хвилин.

Далі, у процесі фізкультурної діяльності діти закріплюють засвоєні уявлення. Цьому сприяють тематичні рухливі ігри, сюжетні фізичні вправи, які з одного боку – ефективно розвивають рухові вміння та навички вихованців, а з іншого – формують соціальний досвід, особисті якості дитини, виховують пізнавальне та гуманне ставлення до природи на основі його включення у різні життєві ігрові. ситуації. Завершити заняття можна підсумковою бесідою чи тематичною рухомою грою малої інтенсивності.

Фізкультурні заняття, інтегровані з освітньою областю «Мистецтво», включають раціональне поєднання матеріалу, пов'язаного, наприклад, з музичною та руховою діяльністю: рухомих та музичних ігор, музично-ритмічних рухів, співів, фізичних вправ у всіх частинах заняття. Певна основа музичного твору, з якою пов'язані рухи, викликає узгоджену реакцію дихальної, серцевої, м'язової систем організму дитини, а емоційно-позитивний стан сприяє розвитку психіки, розвиває як музично-сенсорні, і рухові здібності.

Документи для скачування:


Формат: .docx


Формат: .docx


Формат: .docx


Формат: .docx

Сюжетно – ігрове заняття з фізкультури у середній групі «У гості до Зайчика»

Цілі:вправляти у ходьбі та бігу між предметів, з високим підніманням коліна, переступанням через предмет; вчити дітей слухати музику та чітко виконувати під неї вправи; вчити легко стрибати на двох ногах, ходити по похилій дошці зберігаючи рівновагу; підлазити під дугу.

Обладнання:ялинки, снігові грудочки, похила дошка, дуги, стійки зі шнуром, морква на мотузочки, маска вовка, зайців.

Сюрпризний момент: зайчик (дитина).

Хід заняття:

Діти сьогодні ми вирушимо в ліс, нас у гості запросив Зайчика, чекає він нас не дочекається. Але дорога у нас буде важка, довга. Впораємося ми з вами? Усім потрібно постаратися, щоби потрапити в гості.
Діти йдуть кругами. Потрібно гарна пройти.
Попереду багато перешкод, а ось і перша.
Треба пройти між ялинками, високо піднімати коліно руки на поясі. А ось скільки снігу надуло нам потрібно пройти переступаючи через сніжки, не зачіпаючи їх.
Дзвінить дзвіночок. Це нам дає сигнал Зайчика, що ми на вірному шляху і він квапить нас, тому легко побігли один за одним.
Гарно крокуємо по колу.
Знову дзвеніть дзвіночок і всі легко біжать між ялинок. Біг переходить у ходьбу. Виходить Зайчик в руках тримає кошик зі сніговими грудочками.
Зайчик: Привіт, діти, чекав я вас чекав і вирішив йти до вас на зустріч
Далі пити буде ще складніше і Зайчик поведе нас сам.
Дитина починає працювати з іншими дітьми і продовжують ходьбу по колу з перебудовою в 3 колони). Кожна дитина бере по одному камочку.
Зайчик разом з вами хоче підготуватися до дороги, набратися сил і в цьому нам допоможуть вправи, які нам покаже Зайчик.

Комплекс ОРУ

1. І.П. стоячи ноги на ширині плечей, підняти руки вгору через сторони і перекласти грудочку в іншу руку, відпустити вниз до ніг. (5 разів)

2. І. п. сидячи на підлозі, ноги розставлені убік, руки на поясі. Нахил уперед, покласти грудочку, поставити руки на пояс. (5 разів)
3. І. п. стоячи, руки опущені вздовж тулуба, сісти покласти грудочку на підлогу, встати. (4-5 разів)
4. І. п. стоячи на колінах руки на поясі. Прокотити грудочку навколо себе. (6 раз)
5. І. п. лежачи на спині, руки над головою, перевернутися на живіт і знову на спину. 4 рази.
6. Стрибки та ходьба (чергуються) 2 рази.

Усі діти молодці! Продовжуємо шлях далі.
Щоб потрапити на лісову галявину нам потрібно пройти цією доріжкою, але на ній безліч перешкод, а як треба пройти нам покаже Зайчика. Пройти цією гіркою. Щоб не впасти з неї, потрібно руки поставити в сторони, спину тримаємо прямо. Далі дорогу нам перегородили великі гілки. Нам треба підлізти під них. Руки покласти на коліна, голову пригнути та боком пролізти під дугу.
Ну а тепер потрібно допомогти зайчику дістати моркву. Потрібно встати і легко на шкарпетках підстрибнути та дістати до моркви.
Основні види рухів.
1. Ходьба по похилій дошці. Руки в сторони.
2. Підлізання під дугу боком (правим лівим) не торкаючись руками підлоги.
3. Стрибок на носочках вгору.
Хлопці, а тепер давайте разом із Зайчиком пограємося. Усі будемо зайчиками. Надягти дітям на шию малюнок зайця. У цей час звучить гарчання вовка.
Рухлива гра «Зайці та вовк»
Вовк прийшов на галявину, нам треба сховатися в нірку. Діти підлазять під шнур, натягнутий на стійки. Вовк підходить до заздалегідь підготовленого стільця і ​​вдає, що засинає.
Вихователь каже:
Стриб та скок, стриб та скок,
Зайчики веселяться,
Стриб та скок, стриб та скок,
Нема кого боятися,
Раптом, звідки не візьмись,
З'явився вовк, тікають наші зайчики
У будиночок та мовчок.
Діти підлазять під мотузок і стрибають по всьому залу з останнім словом діти біжать до нірки.
Гра повторюється 2-3 рази.

Відновлення дихання.
Гра малої рухливості.
"Знайди морквину". Хлопці, зайчик просить нас допомогти знайти йому моркву.
А тепер, хлопці, послухаймо звуки зимового лісу. Для цього нам потрібно лягти і заплющити очі і подумати про щось хороше.
Зайчик всім вам дякує хоче вам зробити подарунок, а подарунок цей під нашими ялинками.
Діти спокійно виходять із зали і дякують Зайкові за подорож.