Топики німецькою мовою freizeit. Як розповісти німецькою мовою про хобі та захоплення

Предмет

Німецька мова

Місце заняття у структурі освітнього процесу:

Тема уроку з навчально-тематичного плану:

"Мій вільний час" ("Meine Freizeit")

Тип уроку:

Узагальнююче повторення

Цілі:

Освітня:

Учні володіють лексичним матеріалом на тему «Вільний час»;

Учні можуть розповісти, чим вони займаються у вільний час;

Учні можуть знаходити у тексті потрібну інформацію на тему

Розвиваюча:

Розвиток пам'яті, уваги, образного мислення, здатності до порівняння, розвиток механізмів слухового та зорового сприйняття; формування та розвиток умінь та навичок роботи з наочністю, здатності здійснювати творчий підхід до вирішення комунікативних завдань;

Виховна

Виховання культури спілкування та розвиток інтересу до вивчення іноземної мови. -формування інтересу до культури та народу країни мови, що вивчається.

Виховання вміння працювати у команді

Мовний матеріал - ЛЕ та РВ на тему “Вільний час”

Наочність – схеми; підручник, дошка із змінним інформаційним друкованим матеріалом, тематичні малюнки.

Очікувані результати:

Етапи уроку (з тимчасовою розкладкою):

Організаційний момент (1 хвилина).

Входження до теми (7 хвилин).

Фонетична зарядка (4 хвилин)

Узагальнення та систематизація знань та умінь. (30 хвилин)

Заключний етап

Підбиття підсумків уроку (3 хвилин).

Хід уроку

1. Організаційний момент (1 хвилина).

Ціль:підготовка учнів до роботи.

Компетенція

Методи

Форми

Використовувана наочність

Знання

Вміння

Організація уваги та внутрішньої готовності.

Слова вітання.

Вміння організуватися, швидко включитися у діловий ритм, реагувати на привітання та слова вчителя.

Словесний

Фронтальна

Групова

Діяльність вчителя

Діяльність учня

Привітання, виявлення відсутніх, перевірка готовності до уроку, повідомлення цілі уроку.

1. Вчитель вітає учнів, виявляє відсутніх, перевіряє готовність до уроку.

Guten Tag, liebe Kinder!

- Der wievielte ist heute?
- Wer fehlt heute?
- Wie ist das Wetter heute?

Включення у діловий ритм роботи.

1. Учні реагують на слова вчителя.

Heute ist Dienstag.

Das Wetter ist schön.

Mir gefällt das Wetter.

2. Входження у тему (7 хвилин).

Мета: Підготовка учнів до іншомовної мовної діяльності, запровадження мовне середовище, повторення ЛЕ РО на тему “ Вільний час” необхідні роботи на уроці.

Компетенція

Методи

Форми

Використовувана наочність

Знання

Вміння

ЛЕ, потрібні для опису свого вільного часу

ЛЕ на тему “Вільний час” Лексичні одиниці, які обслуговують ситуації спілкування в межах тематики

Розуміти на слух мову вчителя та однокласників.

Вміти називати своє хобі

Опосередковане аудіювання.

Словесна, наочна, репродуктивна, частково-пошукова.

Картки з тематичними ЛЕ

Діяльність вчителя

Діяльність учня

Вчитель пропонує учням повторити ЛЕ та РВ на тему “Вільний час”

Вчитель перевіряє з відповідями учнів та заносить правильні у свій бланк на дошці.

Учні називають види хобі, вчитель виносить на дошку

Учні слухають аудіозапис і знаходять на бланку картинку до слова, в результаті має вийти словосполучення «Meine Freizeit»

3. Фонетична зарядка (5 хвилин). Ціль:Підготовка учнів до іншомовної мовної діяльності, правильної вимови, формування позитивної мотивації до вивчення німецької мови, запровадження мовне середовище.

Компетенція

Методи

Форми

Використовувана наочність

Знання

Вміння

Правильна артикуляція

Вимовні навички. Адекватна вимова та розрізнення на слух звуків мови, що вивчається

Словесний, наочний, репродуктивний,

Фронтальна

Діяльність вчителя

Діяльність учня

Вчитель пропонує прослухати дітям вірш та відпрацювати необхідні звуки

Welhes Hobbys gibt es? (Вчитель вивішує на дошку слова – хобі)

Учні разом з учителем вимовляють необхідні слова та звуки та здійснюють дію

4 . Узагальнення та систематизація знань та умінь. (30 хвилин)

Ціль:вчити знаходити у тексті необхідну інформацію. Відповідати на поставлене запитання

Компетенція

Методи

Форми

Використовувана наочність

Знання

Вміння

Правила читання

Читання вголос невеликих текстів, які містять вивчений мовний матеріал; дотримання правильного наголосу в словах і фразах, правильної інтонації; знаходження в тексті необхідної інформації

Групова

Ксерокопії вправ формування навичок читання.

Діяльність вчителя

Діяльність учня

Вчитель пропонує кожній групі текст

Вчитель оцінює роботу учнів, виправляє помилки.

Вчитель оцінює роботу учнів, виправляє помилки.

Це завдання націлює учнів самостійну (від вчителя), командну, активну роботу.

Учні працюють у групі з маршрутним листком.

Учні читають текст, відповідають на запитання та знаходять відповідь.

Учні грають із учителем, виконуючи послідовно його дії.

5. Контроль рівня розвитку мовних умінь переважають у всіх видах РД у різних мовних ситуаціях.

Ціль:Здійснити контроль рівня засвоєння лексичних одиниць на тему, активізувати вживання раніше вивчених лексичних одиниць та модельних фраз у проектних роботах, підготувати учнів до самостійних смислових висловлювань, монологічного мовлення за запропонованою ситуацією. Продовжити формувати в учнів навички вживання раніше вивчених лексичних одиниць та модельних фраз у граматичних конструкціях. Здійснити розвиток навичок оперування мовними одиницями у комунікативних цілях.

Компетенція

Методи

Форми

Використовувана наочність

Знання

Вміння

Запас лексичних одиниць, словосполучень, моделей, запроваджених раніше.

Вміння будувати висловлювання.

Вміння відповідати на запитання.

Опосередковане аудіювання

Словесна, наочна, частково пошукова

Фронтальна,

індивідуальна,

групова

Зображення.

Змінне інформаційне поле на дошці

Діяльність вчителя

Діяльність учня

Вчитель пропонує учням працювати над міні-проектами.

Повідомлення.

1.Ich heiβe……

3.Zu Hause kann ich …

4.Im Frühling kann ich …, … .

6. Підбиття підсумків уроку (3 хвилин).

Мета: Підбити підсумки роботи учнів під час уроку. Повідомити про домашнє завдання. Роз'яснити хід виконання.

Компетенція

Методи

Форми

Використовувана наочність

Знання

Вміння

Уважно слухати, підбивати підсумок

Словесний

Фронтальний

Діяльність вчителя

Діяльність учня

І так, ви сьогодні досить добре попрацювали, давайте згадаємо, чого ми сьогодні навчилися. Далі йде персональна оцінка кожного учня.

Розбір домашнього завдання.

Учні згадують, чого навчилися на уроці

Учні залишають на смайликах відмітки своїх вражень від уроку

План уроку

I. Організаційний момент. Рапорт чергового. Психологічний настрой.(1 хвилинa).

Ціль:організація учнів працювати.

Вчитель вітає учнів

Guten Tag, liebe Kinder! Nehmt eure Plätze! Їх freue mich, sie zu sehen! Wir beginnen unsere Deutschstunde. Wir hören aufmerksam zu und arbeiten fleißig.

Рапорт. Описпогоди.

- Der wievielte ist heute?
- Wer fehlt heute?
- Welcher Wochentag ist heute?
- Wie ist das Wetter heute?
- Gefällt dir das Wetter heute?

ІІ. Повідомлення теми уроку. Цілепокладання.(8 хвилин).

L. Seht bitte auf die Smartboard an. Was ist das?

S. Das ist ein Brief. L. Wir hören auf den Brief, finden das entsprechende Bild und sagen, worüber wir heute im Unterricht sprechen?

Den 27.März, Rostock

Lieber Freund, Ich heisse Peter und bin 11 Jahre alt. Ich lebe in Rostock und gehe in die 4.Klasse. Es ist Frühling bei uns. Es ist warm. Die Sonne scheint hell. Alles ist grün. Im Frühling fahre gern Rad. Їхні spiele auch Ball oft. Am Sonntag gehen wir mit ihrer Frau Müller Lehrerin in den Zirkus. Der Zirkus Morelli з'єднується з ними програмами: Affen fahren Rad, Pferde tanzen, Löwen springen. Das ist interesante! Wie ist der Frühling bei euch? Wie lange dauert der Frühling bei euch? Чи був machst du im Frühling im Freizeit gern? Schreib mir bitte.

Mit vielen Grüssen

Учні формулюють проблеми, над якими працюватиме сьогодні на уроці.

L: Was denken Sie, was wir heute tun werden?

S : Wir werden die Worte wiederholen, lesen, schreiben.

L: Sehr Gut! Und jetzt seht Euch gegenseitig in die Augen und lächelt! Zeigen Sie mir ein Smiley mit Ihrer Stimmung.

L: І що нам потрібно на уроці сьогодні? Знання, настрій, посмішки. Покажіть мені, який у вас настрій? Пропоную вам вибрати обличчя смайлика, емоція якого допомагатиме вам працювати на уроці. Подивіться один одному у вічі і посміхніться. Постараймося, щоб наш урок пройшов з користю. Я впевнена, у нас все вийде!

ІІІ. Фонетична зарядка.

Мета: формування навичок правильної вимови через повторення вивченої лексики на тему.

Mundgymnastik.Мовленнєва розминка. (5 хв)

L: Mundgymnastik.повторення дієслів..показати дію та слово

Verschiedene Hobbys gibt es in der Welt,

Verschiedene Hobbys wählen wir, seht:

Bonbonpapier sammeln, fernsehen und lesen,

Fotografieren und tanzen genießen.

Spielen: Klavier, Geige, Gitarre,

Schach und Tennis, auch Radfahren.

Wir nähen und stricken, wir treiben Sport

In jedem Hof ​​und in jedem Ort.

IV.Етап реалізації системно-діяльнісного підходу. (30 хв)

Мета: активізація вживання тематичної лексики у реченнях та фразах.

L: Wir arbeiten в Gruppen mit der Marschroutenliste.

У кожного є маршрутний лист, який буде вашим помічником. У цьому аркуші оцінюватимете свої знання на кожному етапі за допомогою алгоритму оцінювання

МАРШРУТНИЙ ЛИСТ

I. Lexikzone (5 Min.)

ІІ. Grammatikzone (5Min.)

Тurnpause (2Min.)

III. Schreibzone(5Min.)

IV. Lesezone. (5 Min.)

V. Teamzone. (8 Min.)

V. Заключний етап уроку. (2Min.)

L: Vielen Dank an meine lieben Kinder!

Unsere Stunde kommt zu Ende.

Was haben wir in der Stunde gemacht?

Йде процес актуалізації знань, під час якого учні роблять висновки у тому, що вони вийшло під час уроку, коли ці знання та вміння їм знадобляться.

Рефлексія:

L: Kinder kommen an die Tafel und bewerten Sie Ihre Arbeit

За допомогою стікерів оцінюють свою роботу.

Учні отримують оцінки та домашнє завдання.

L: Прочитайте лист від друга за листуванням та напишіть відповідь, розповівши про себе та відповівши на його запитання.

Den 27.März, Rostock

Lieber Freund, Ich heisse Peter und bin 11 Jahre alt. ich lebe in Rostock.Ich gehe in die 4.Klasse. Es ist Frühling bei uns. Es warm. Die Sonne scheint hell. Alles ist grün. Im Frühling fahre gern Rad.Is spiele auch Ball oft.Am Sonntag gehen wir mit ihrer Lehrerin Frau Müller in den Zirkus. Das ist interessant! Wie ist der Frühling bei euch? Wie lange dauert der Frühling bei euch? Чи був machst du im Frühling im Freizeit gern? Schreib mir bitte.

Mit vielen Grüssen

Висновок: Ihr habt sehr gut gearbeitet und ich hoffe, dass heutiger Unterricht euch auch gefallen hat.

An den Tische habt ihr verschiedene Herzen. Wählt bitte ein: rot - unsere Arbeit war ganz gut; blau - es war gut? Aber nicht immer schwarz - schlecht und klebt es ein großes Herzen.

Die Stunde ist zu Ende. Auf Wiedersehen.

додаток 1.

Marschroutenliste Група 1.

I. Lexikzone (5 хвилин)

1.

З'єднайте слова

II. Grammatikzone (5 Min.) (Робота на комп'ютерах)

Wo kann man das Wochenende verbringen?......In die , in den oder in das?

Test

III. Schreibzone(5Min.)

Вставте пропущені слова:


2. Viele ________ Rad.

А) spielen B) lessen C) hören D) spielen E) fahren F) singen.

Оцінка: три пропозиції - я виконав/а завдання чотири пропозиції - я добре виконав/а завдання п'ять пропозицій - я дуже добре виконав/а завдання

1.Ich … viele Bücher (lesen).

3.Sie ..viel (tanzen)

4.Wir… Tennis (spielen)

5.Mein Bruder … Rad (fahren)

Оцінка: три пропозиції - я виконав/а завдання чотири пропозиції - я добре виконав/а завдання п'ять пропозицій - я дуже добре виконав/а завдання

IV. Lesezone. (5 Min.)

Завдання 1.

Was wollte der Affe bekommen?

Завдання 2.

Оцінка: три пропозиції - я виконав/а завдання чотири пропозиції - я добре виконав/а завдання п'ять пропозицій - я дуже добре виконав/а завдання

V. Teamzone. (8Min.)(Sprechzone)

Учні переносять інформацію себе, відповідаючи питанням «Was können wir in der Freizeit machen?»

1.Ich heiβe……

3.Zu Hause kann ich …

4.Im Frühling kann ich …, … .

5. Am liebsten … ich in der Freizeit.

Оцінка: три пропозиції - я виконав/а завдання чотири пропозиції - я добре виконав/а завдання п'ять пропозицій - я дуже добре виконав/а завдання

Marschroutenliste Група 2.

I. Grammatikzone (5Min.)(роботанакомп'ютерах)

Wo kann man das Wochenende verbringen?......In die , in den oder in das?

Test 1.Wir gehen …..(das) Theater. in die, in den, in das(ins)

2. Robert geht … (die) Schule. in die, in den, in das(ins)

3.Otto geht …. (Die) Bibliothek . in die, in den, in das(ins)

4.Sie geth …. (Der) Park. in die, in den, in das(ins)

5.Ich will … (der) Hof gehen. in die, in den, in das(ins)

Оцінка: три пропозиції - я виконав/а завдання чотири пропозиції - я добре виконав/а завдання п'ять пропозицій - я дуже добре виконав/а завдання

ІІ. Lexikzone (5 хвилин)

1. Verbinde die Wörter zusammen.

З'єднайте слова

Оцінка: 5 слів - я виконав/а завдання 7 слів - я добре виконав/а завдання 10 слів - я дуже добре виконав/а завдання

2.Випиши слово, що випадає з цього логічного ряду.

1.-die Oper, die Bar, das Restaurant, das Cafe

2.-das Theater, das Museum, die Kirche, das Rathaus, der Baum, das Hotel

3.- nett, modern, alt, spielen, lustig, freundlich, schön

4.- Ball spielen, Skateboard fahren, Musik hören, drei, im Fluss baden, Rad fahren

5.- malen, lesen, groß, turnen, springen, machen

Оцінка: три слова - я виконав/а завдання чотири слова - я добре виконав/а завдання п'ять слів - я дуже добре виконав/а завдання III. Lesezone. (5 Min.)

Прочитай текст та виконай завдання після нього.

Bei uns in der Stadt gibt es einen kleinen Zoo. Im Zoo gibt es viele Vögel, eine Schildkröte und einen Affen. Їх gehe mit meinem Vater spazieren und wir kommen zu dem Zoo. Ich will dem Affen Erdnüsse geben. Der Affe nimmt die Erdnüsse und will noch haben. Іх habe keine. Der Affe greift mir in die Haare. Їх schreie. Der Vater kommt mir zu Hilfe. Er bringt die Schere und schneidet die Haare ab. Їх bin wieder frei.

Завдання 1.

Вибери правильну відповідь на запитання.

Was wollte der Affe bekommen?

Оцінка: одна відповідь - я виконав/а завдання дві відповіді - я добре виконав/а завдання три відповіді - я дуже добре виконав/а завдання Завдання 2.Прочитай висловлювання до тексту та розв'яжи, які з них відповідають змісту тексту, а які ні.

1. Es gibt keinen Zoo in der Stadt.

2. Їх gehe mit meinem Vater in den Zoo.

3.Ich will nicht dem Affen die Nüsse geben.

4.Der Affe will meine Haare nicht lassen.

5.Der Vater hat ein Messer in derTasche.

Оцінка: три пропозиції - я виконав/а завдання чотири пропозиції - я добре виконав/а завдання п'ять пропозицій - я дуже добре виконав/а завдання

IV. Schreibzone(5Min.)

1. Setzt die Wörter ein! Was machen die Menschen in ihrer Freizeit?

Вставте пропущені слова:

1. Sie ________ Ball, Fußball, Tennis, Basketball.
2. Viele ________ Rad.
3. Viele ________ interessante Bücher.
4. Einige _________ viel Computer.
5. Viele _________ Musik gern.

А) spielen B) lesen C) hören D) spielen E) fahren F) singen. Оцінка: три пропозиції - я виконав/а завдання чотири пропозиції - я добре виконав/а завдання п'ять пропозицій - я дуже добре виконав/а завдання 2.Запишіть у правильній формі дієслова.

1.Ich … viele Bücher (lesen).

2.Das Mädchen …ein schönes Bild (malen).

3.Sie ..viel (tanzen)

4.Wir… Tennis (spielen)

5.Mein Bruder … Rad (fahren)

Оцінка: три пропозиції - я виконав/а завдання чотири пропозиції - я добре виконав/а завдання п'ять пропозицій - я дуже добре виконав/а завдання

V. Teamzone. (8Min.)(Sprechzone) Also wir haben viele Informationen über Freizeit erfahren. Wie ist die Resultate?

Учні переносять інформацію себе, відповідаючи питанням «Was können wir in der Freizeit machen?»

1.Ich heiβe……

3.Zu Hause kann ich …

4.Im Frühling kann ich …, … .

5. Am liebsten … ich in der Freizeit.

Оцінка: три пропозиції - я виконав/а завдання чотири пропозиції - я добре виконав/а завдання п'ять пропозицій - я дуже добре виконав/а завдання

Додаток 2.

Тurnpause (2Min.)

Вчитель читає з дітьми вірш та показує рухи.

1, 2, 3, 4,
Heute turnen alle wir
Mit den Händen klap, klap, klap
Mit den Füßen trapp, trapp, trapp,
Mit den Fingern nick, nick, nick,
Mitdem Köpfchentick, tick, tick.
1, 2, 3, 4,
Heute turnen alle wir.

Додаток 3. die Arbeistblätter.

«Дерево успіху» -

Зелений лист-я дуже добре виконав/а завдання

Жовтий лист-я добре виконав/а завдання

Червоний лист - я виконав завдання

1 завдання

2 завдання

3 завдання

4 завдання

5 завдання

Урок "Сучасна молодь. Які у неї проблеми?" розроблений для учнів 9 класу. Цей урок відноситься до типу уроків методологічної спрямованості.

Мета уроку:

· Організувати діяльність учнів для вдосконалення навичок аудіювання з розумінням основної інформації в прослуханому тексті та вибірковим вилученням інформації з метою привернення уваги до значущості молодіжних проблем.

Завдання уроку

  • Освітня. Зудосконалювати загальнонавчальні вміння і навички (уміння виділяти ключові слова в прослуханому тексті, вміння користуватися мовною здогадкою, вміння обробляти смислову інформацію тексту, що звучить, з метою відокремити, суттєве від несуттєвого, закріпити в пам'яті найважливіші відомості, виокремити в мовному потоці необхідну непотрібне.), розширювати словниковий запас учнів у вигляді ознайомлення з новими словами…
  • Розвиваюча. Ррозвивати комунікативні навички співпраці з іншими учнями, вдосконалювати навички аудіювання та вимови вивчених слів; забезпечити умови для розвитку умінь та навичок роботи з автентичними текстами, умови для розвитку уважності, сприяти розвитку умінь застосовувати набуті знання у нестандартних ситуаціях, сприяти розвитку вольових якостей учнів, прищеплювати інтерес до використання IT технологій.
  • Виховна. Зстворити умови для виховання взаємодопомоги, чуйності, негативного ставлення до шкідливих звичок, сприяти розвитку інтересу до вивчення іноземної мови, сприяти підвищенню рівня мотивації на уроках через засоби навчання.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Технологічна карта уроку

1. П.І.Б. викладача: Козленко Аїда Санвельївна

2. Клас: 9 Предмет: німецька мова

3 . Тема урока: Сучасна молодь. Які у неї проблеми?Підручник "Німецька мова 9 клас" І.Л.Бім, Л.В.Садомова.

4. Місце і роль уроку в темі, що вивчається: 4 урок глава II «Проблеми в школі та сім'ї.» ,

5. Тип уроку: урок загальнометодологічної спрямованості

6. Цілі уроку:

  • організувати діяльність учнів для вдосконалення навичок аудіювання з розумінням основної інформації у прослуханому тексті та вибірковим вилученням інформації з метою привернення уваги до значущості молодіжних проблем.
  • організувати діяльність учнів із семантизації лексики на тему.

7. Завдання уроку

  • Освітня.З удосконалювати загальнонавчальні вміння та навички (уміння виділяти ключові слова у прослуханому тексті, вміння користуватися мовною здогадкою, вміння обробляти смисловуінформацію тексту, що звучить, з метою відокремити, суттєве від несуттєвого, закріпити в пам'яті найбільш важливі відомості, вичленувати в мовному потоці необхідну або цікаву інформацію, ігноруючи непотрібне.), розширювати словниковий запас учнів у вигляді ознайомлення з новими словами…
  • Розвиваюча. Р розвивати комунікативні навички співпраці з іншими учнями, вдосконалювати навички аудіювання та вимови вивчених слів; забезпечити умови для розвитку умінь та навичок роботи з автентичними текстами, умови для розвитку уважності, сприяти розвитку умінь застосовувати набуті знання у нестандартних ситуаціях, сприяти розвитку вольових якостей учнів, прищеплювати інтерес до використання IT технологій.
  • Виховна. З створити умови для виховання взаємодопомоги, чуйності, негативного ставлення до шкідливих звичок, сприяти розвитку інтересу до вивчення іноземної мови, сприяти підвищенню рівня мотивації на уроках через засоби навчання.

8. Матеріальне забезпечення уроку: підручник «Німецька мова 9», інтерактивна дошка, роздатковий матеріал, презентація, створена вчителем, матеріали журналу Yuma, матеріали з книги Die Ilse ist weg Cristine Nostlinger,

9. Методи роботи: аудіовізуальний, наочно-подібний, практичний, контроль, репродуктивний.

Етап

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

УУД

1 етап. Мотивація.

Мета етапу:
мотивувати до вивчення теми;
-спонукати до вільного висловлювання своїх думок.
Перевірка домашнього завдання

Розмова.
Привернення уваги учнів до проблем молоді. Пропонує учням висловити свою думку. (Заснована на домашньому завданні)

Говорять про проблеми у школі (проблеми з вчителями, відмітками)

Висловлювання дітей

Учень розповідає про свої проблеми, говорить про стосунки з батьками.

Учні висловлюють свою особисту думку щодо вирішення проблем.

Форма роботи – фронтальна

Особистісні:
виявляти інтерес до вивчення теми,

Вміння розуміти проблеми іншої людини, прагнення їй допомогти
Комунікативні:
- вміння слухати
- вміння висловлювати свої думки відповідно до умов комунікації
Пізнавальні:
- Вміння будувати мовленнєвий вислів.
Регулятивні:
попередження результату та рівня засвоєння знань.
Предметні:
вміння правильно будувати мовленнєвий вислів німецькою мовою

2 етап. Етап актуалізації та фіксування індивідуальної скрути в пробній навчальній дії.

Мета етапу:
Навчити:
використовувати в мовленні слова, пов'язані з проблемами приготування їжі

Демонструє на дошці зображення дій, пов'язаних із поведінкою підлітків у громадських місцях.

Згадують слова, працюють зі словосполученнями

Активізація лексики на тему

Seid ihr einverstanden, wo Jugend ist, da gibt es Jugendprobleme – das gilt für alle Länder?

Welche Probleme hat Jugend? Учням пропонується заповнити асоціограму на тему

(У групі з високим рівнем навчання один із учнів заповнює сам, інші на дошці доповнюють; з низьким - учитель вписує сам за допомогою учнів.)

Ja, die Jugendlichen в Deutschland und in Russland haben gleiche Probleme.

  • mit den Eltern;
  • Gewalt zu Hause und in der Schule;
  • mit den Freunden;
  • mit den Lehrern;
  • Schlagereien;
  • Rauchen;
  • Drogen;
  • Alkohol,
  • kein Taschengeld….u.a

Особистісні:
Регулятивні вміння:
-планувати та виконувати завдання відповідно до мети.
Комунікативні вміння:

Предметні вміння:
працювати зі словниковими одиницями та словосполученнями

3 етап. Етап закріплення з промовлянням у зовнішній мові.

Ціль етапу
Ознайомити з видами аудіювання:аудіювання з розумінням основної інформації у прослуханому тексті та вибірковим вилученням інформації

За відсутності інтернету

Задає запитання та пропонує учням відповісти, прослухавши коротке повідомлення

За наявності інтернету та смарт-дошки

На дошку виводиться інтерактивна вправа

Повідомляють ключові слова

Kein Verstandnis, zu nervos, aggressiv, Hausarrest, Krach, von Zuhause abhauen, unter Gewalt leiden

Відповідають на запитання

Вибирають перші 5 картинок – вибіркове розуміння (для слабкої групи учнів)

Відповідають на питання - повне розуміння почутого

Форма роботи – фронтальна та індивідуальна

Особистісні:
-Оцінювати результат своєї діяльності.
Регулятивні вміння:
розрізняти способи та результат дії.


Комунікативні вміння:
- адекватно взаємодіяти у групі під час виконання навчального завдання.

Предметні вміння:
-працювати зі словниковими одиницями, вичленяти ключові слова у прослуханому тексті, розуміти основний вміст прослуханого

Вчитель нагадує про поставу

4 етап. Етап включення вивченого до системи знань.

Мета етапу:
Вдосконалити навички аудіювання: розуміння основної інформації у прослуханому тексті

Вибіркове розуміння інформації

Використання мовного здогаду

Робота з SmartBoard

На дошку виводиться низка пропозицій у довільному порядку.

Звертає увагу учнів на незнайомі слова – виводить їх на дошку та запитує про значення, якщо немає відповідей – дає визначення німецькою мовою, підкріплюючи зображеннями

Запитання: Sagt, ob was auch in unserer Schule passiert?

У міру прослуховування тексту учні вибудовують ці пропозиції відповідно до почутого і потім, спираючись на ці пропозиції, роблять коротке повідомлення по прослуханому тексту.

Учні намагаються здогадатися про значення незнайомих слів, спираючись на визначення, написані на дошці та дані вчителем

Виконують індивідуальне завдання

Форма роботи – індивідуальна

Особистісні.
- формувати адекватну позитивну самооцінку під час виконання завдань
Пізнавальні.
- слухати тексти відповідно до завдання – вибіркове розуміння, повне розуміння
Регулятивні.
- адекватно оцінювати
результат виконання
навчального завдання.
Комунікативні.
- адекватно поводитись при виконанні навчального завдання.
Предметні.
- сприймати на слух автентичні тексти

5 етап. Етап рефлексії навчальної діяльності під час уроку.

Мета етапу:
Навчити:
-співвідносити
отриманий результат із метою;
- оцінювати результат
своєї діяльності;
- оцінювати результат
навчальної діяльності.

Вчитель ставить запитання:

Мета нашого уроку досягнуто?

Пропонує заповнити таблицю зворотного зв'язку

Повідомляє про оцінки за урок

Задає домашнє завдання:

Підготуватися до написання неформального листа (рада другу) на основі цього уроку

Завдання підвищеної складності:

Прослухати текст із німецького журналу «YUMA» та підготувати повідомлення Widerstand und Kompromisse.

Презентація та завдання публікуються на блозі класу)

Відповідають питання вчителя.

Заповнюють таблицю зворотного зв'язку

Особистісні вміння:
- Оцінювати результат власної діяльності.
Регулятивні вміння:
- співвідносити поставлену мету та отриманий результат діяльності.
Комунікативні вміння:
- Використовувати мовні засоби
для подання результату діяльності.

Міжпредметні вміння

Використати досвід роботи з IT-технологіями для виконання домашнього завдання


Люди по-різному планують своє дозвілля. Все залежить від того, чим захоплюється людина, який у неї характер і чого хоче вона та її сім'я. Щодо мене, то я проводжу свій вільний час дуже різноманітно. Я дуже активна людина і не люблю сидіти вдома цілими днями. Коли я маю час, я намагаюся проводити його весело і з користю.

Якщо говорити про щоденне дозвілля, то весь тиждень у мене заплановано заздалегідь. Тричі на тиждень я ходжу до тренажерної зали з друзями. Після тренування ми зазвичай йдемо до кафе. Там за вечерею ми обговорюємо останні новини, жартуємо та ділимося планами. В інші дні я теж не сиджу вдома. Якщо у кінотеатрі показують цікавий фільм, я з радістю ходжу туди. Також вечорами я люблю ходити в боулінг або пограти у більярд. Звісно, ​​я не ходжу туди сам. Мої друзі ходять зі мною. Іноді ми ходимо до клубу на дискотеку. Там ми танцюємо, знайомимося з новими людьми, але це зазвичай відбувається у вихідні.

Якщо погода тепла, то у вихідні я та мої друзі їдемо за місто, на природу. Там ми можемо ловити рибу, купатися, засмагати чи просто влаштовуємо пікнік.

Коли я йду у відпустку, я зазвичай планую якусь поїздку за межі міста, а іноді й країни. Буває я їду один, а іноді хтось із друзів приєднується до мене. Я люблю відвідувати нові міста та країни, дивитися пам'ятки, отримувати нові враження, заводити нових друзів.

Звичайно, бувають вечори, коли мені хочеться побути вдома. Ці вечори я із задоволенням читаю книги, дивлюся улюблені передачі або слухаю музику. Але це рідко.

Meine Freizeit

Menschen planen ihre Freizeit anders. Alles hängt davon ab, був ein Mensch liebt, wie sein. Їх verbringe meine Freizeit sehr abwechslungsreich. Їх bin eine sehr aktive Person und mag nicht den ganzen Tag zu Hause bleiben. Wenn ich Zeit habe, versuche ich es fröhlich und gewinnbringend zu verbringen.

Wenn wir über die tägliche Freizeit sprechen, dann ist die ganze Woche für mich im Voraus geplant. Dreimal die Woche gehe ich mit Freunden in Fitnessstudio. Nach dem Training gehen wir gewöhnlich в ein Cafe. Dort besprechen wir beim Abendessen die neuesten Nachrichten, scherzen und teilen Pläne. Den Rest der Tage sitze auch nicht zu Hause. Wenn ein interessanter Film im Kino gezeigt wird, gehe ich gerne hin. Auch am Abend gehe ich gerne bowlen oder Billard spielen. Natürlich gehe ich nicht selbst hin. Meine Freunde kommen mit mir. Manchmal gehen wir in einen Disco-Club. Dort tanzen wir, treffen neue Leute, aber das passiert meistens an den Wochenenden.

Wenn das Wetter warm ist, gehen ich und meine Freunde am Wochenende raus aus der Stadt in die Natur. Dort können wir angeln, schwimmen, sonnenbaden oder einfach nur ein Picknick machen.

Wenn ich in Urlaub fahre, планує їх normalerweise eine Reise außerhalb der Stadt und manchmal auch des Landes. Manchmal gehe ich alleine und manchmal kommt einer meiner Freunde mit mir. Їх mag neue Städte und Länder besuchen, Sehenswürdigkeiten sehen, neue Eindrücke bekommen, neue Freunde finden.

Naturlich gibt es Abende, wenn ich zu Hause bleiben möchte. An diesen Abenden genieße ich es, Bücher zu lesen, Lieblingsprogrammen zu sehen oder Musik zu hören. Aber das passiert selten.

Meine Freizeit

Лексика

die Freizeit – вільний час

Musik hören – слухати музику

Sport treiben – займатися спортом

Rad fahren - кататися на велосипеді

ins Theater gehen – ходити до театру

ins Kino gehen – ходити в кіно

ins Museum gehen – ходити до музею

fernsehen – дивитись телевізор

wandern – ходити у похід

Zeit verbringen – проводити час

spazieren gehen – ходити гуляти

musizieren – займатися музикою

tanzen – танцювати

singen – співати

faulenzen – ледарювати

schwimmen – плавати

schlafen – спати

mit den Freunden spielen – грати з друзями

kochen – готувати

träumen – мріяти

Volleyball spielen – грати у волейбол

malen – малювати

Übung 1. Чи був machst du in deiner Freizeit? Bilde und übersetze die Sätze.Що ти робиш у вільний час? Склади та переведи пропозиції.

In meiner Freizeit

höre ich Musik.

treibe ich Sport.

lese ich Bücher.

gehe ich ins Kino/Museum/Theater.

Zum Beispiel : In meiner Freizeit höre ich Musik. – У мій вільний час я слухаю музику.

In meiner Freizeit tanze їх. – У мій вільний час я танцюю.

Übung 2. Wie kann man die Freizeit verbringen?Bilde die Sätze. Як можна проводити вільний час? Склади пропозиції.

Zum Beispiel: In der Freizeit kann man malen. - У вільний час можна малювати.

In der Freizeit kann man …

Übung 3. Lies und übersetze den Text.Прочитайіперекладитекст.

Freizeit

Die Kinder verbringen ihre Freizeit sehr lustig. Sie hören Musik, treiben Sport, lesen Bücher, fahren Rad oder gehen spazieren. Viele Mädchen und Jungen gehen in Kino oder in Theater. Їх verbringe meine Freizeit auch є привабливим. Їх wandere oder treffe ich mich mit meinen Freunden.

Переклад:

Вільний час

Діти проводять свій вільний час дуже весело. Вони слухають музику, займаються спортом, читають книги, катаються велосипедом чи ходять гуляти. Багато дівчаток та хлопчиків ходять у кіно чи до театру. Я теж цікаво проводжу свій вільний час. Я ходжу в похід чи зустрічаюся із моїми друзями.

Übung 4. Lies den Dialog. Bilde einen ähnlichen.Прочитай діалог. Склади схожий.

Чи був machst du in deiner Freizeit?

Їхній spiele Volleyball oder gehe spazieren. Und was machst du?

Їх gehe ins Kino.

Am Samstag gehe ich auch in Kino.

, Конкурс «Презентація до уроку»

Класи: 10 , 11

Презентація до уроку









Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Урок розрахований на учнів 11 класу, які вивчають німецьку мову як другу іноземну на базі англійської.

Мета уроку:закріплення пройденого матеріалу, збагачення учнів новими соціокультурними знаннями.

Завдання:

  • Освітні:
    • розширення активного та потенційного словника учнів.
  • Розвиваючі:
    • розвиток комунікативних навичок на тему “Freizeit”;
    • розвиток вміння узагальнювати та робити свої висновки.
  • Виховні:
    • долучити до національної культури країни мови, що вивчається.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

1-й слайд

- Guten Morgen! Heute setzen wir fort unser Thema “Freizeit – tolle Zeit. Oder?”. Während der Stunde erfahren wir neue Vokabeln und Wortverbindungen, betrachten das Schema über die Freizetgestaltung в Deutschland, lesen wir einige Text, besprechen und diskutieren dieses Thema.

ІІ. Фонетична зарядка

2-й слайд

– Wollen wir zuerst unsere Aussprache üben! Das sind neue Vokabeln und Wortverbindungen. Hören Sie mir aufmerksam zu und sprechen Sie mir nach:

  • verbringen (-a;-a) проводити час
  • sich sportlich betätigen (-te;-t) займатися спортом
  • zur Verfügung stehen (-a;-a) бути в розпорядженні
  • Freude an der Bewegung знаходити радість у

finden (-a;-u) русі

  • eine Art Erholung und свого роду відпочинок та

Abwechslung розвага

  • erleben (-te;-t) пережити
  • mannigfaltig різноманітний
  • gestalten (-te;-t) організувати
  • wandern (-te;-t) подорожувати

ІІІ. Основна частина уроку

3-й слайд.

So, розглядати Sie die dritte Seite der Presentation. Auf dieser Seite зображено die Freizeitgestaltung in Deutschland. Wollen wir lesen, wie junge Leute Deutschlads ihre Freizeit verbringen können.
Aber wie glauden Sie, welche Arten der Freizetgestaltung sehr popular in Russland sind?

4-й слайд.

– Also, und wie verbringen Sie ihre Freizeit?

5-й слайд.

– Jetzt lesen Sie über одному з popular Freizeitgestaltung der russischen Leute – Sport.

Unser Verhalten zum Sport

Alle wissen, dass der Sport die Menschen gesund macht. Sport hält die Menschen у Form, er macht sie organisierter und disziplnierter. Viele Menschen treiben Sport, um immer gesund zu bleiben; andere tun dasprofessionel. Aber vor allem dient Sport der Gesundheit der Menschen. Es gibt viele Möglichkeiten, sich sportlich zu betätigen. Stadien, Sportplätze, Schwimmbäder und Fuβballfelder stehen unseren Bürgern zur Verfügung. Viele Menschen finden Freude an der Bewegung in unserer technisierten Welt. Man kann oft Menschen durch die Parks und Straßen in den Städten laufen sehen. Sport ist heute zu einem festen Bestandteil des modernen Lebens geworden.

6-й слайд.

– Welche Sportarten bevorzugen Sie?

7-й слайд.

– Wollen Wir Lesen Noch Ein Text über Reisen. Dann antworten Frage: Wie bevorzugen Jugend aus Deutschland reisen?

Es ist interessant, Reisen zu unternehmen. Es ist eine Art Erholung und Abwechslung. Auβerdem kann man durch Reisen die Welt besser kennen lernen. Unterwegs kann man viel Neues sehen und erfahren, anderen Menschen begegnen, sich mit der Geschichte und Kultur anderer Länder bekannt machen und neue Landschaften erleben.
Reisen bringt viele neue Eindrücke und Erlebnisse, und sie machen unser Leben inhaltsreicher, mannigfaltiger und schooner.
Junge Leute planen und gestalten ihre Reisen in der Regel selbst. Es ist für sie , den Verlauf ihrer Fahrt zu erleben. Sie steigen an den Bahnhöfen um, übernachten in Hotels, lernen eine neue unbekannte Umwelt kennen, sie erwarten neue Treffen während ihrer Reise. Sie reisen mit ihren Freunden gern, zelten im Freien. Sie wandern auch gern, fahren Rad, steigen in die Berge, sie erkunden neue Reiserouten. Das macht ihnen viel Spaβ.

8-й слайд.

– Womit fahren Sie in Urlaub?

9-й слайд.

Am Ende der Stunde beatworten Sie auf meine Fragen:

  • Was machen Sie gewönlich am Wochenende?
  • Machen Sie weite Ausflüge in die Umgebung von der Stadt?
  • Wie und wo verbringen Sie Ihre Ferien?
  • Haben Sie die Liebliengsplätze? Welche?
  • Gehen Sie oft in den Park?

IV. Закінчення уроку

- Sie haben gut gearbeitet. Їх bin mit Ihrer Arbeit sehr zufrieden. Die Stunde ist zu Ende. Auf Wiedersehen! Alles Gute!

Використана література:

  1. В.Г. Вікторовський, С.К. Вікторівська. "Німецька мова. Усні теми на підготовку до іспиту»// Москва: Видавництво «Ексмо», 2009. С.431
  2. Є.І. Дмитрієва, Л.А. Алексанова«Репетитор. Deutsch»//Москва: Просвітництво, 1998. С.269
  3. Картинки - http://images.yandex.ru/